Menu

default_mobilelogo

Kopia Tydzien Zakazanych Książek Post Instagram1Wybór zakazanych książek jest duży, więc zapraszamy do zapoznania się z tematyką poprzez publikację Bartłomieja Paszylka, „Książki zakazane", dostępną w naszej bibliotece, jak i opracowaną między innymi na jej podstawie wystawę.

Dla chętnych osób - w relacjach wyróżnionych „QUIZ"  (na profilu biblioteki na IG: bibliobooks4)możecie sprawdzić swoją znajomość dystopijnej powieść Raya Bradbury’ego „451 stopni Fahrenheita" - akacja rozgrywa się w świecie przyszłości, w którym czytanie książek jest zabronione (choć sam autor przyznawał, że chodziło mu nie o sprzeciw wobec cenzury, a wobec, jego zdaniem, ogłupiającej telewizji).

Wszystkich/e zaś, którzy/e mają za sobą lekturą, któreś z zakazanych książek zapraszamy do biblioteki do zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z kartką o treści: Przeczytałam/em zakazaną książkę! (Pierwsze czytalniczki już się pojawiły:-))

Tydzień Zakazanych Książek (mimo nazwy) przedłuży się dość znacznie (potrwa do końca października) w związku z realizowanym w klasie humanistycznej (we współpracy z p. Renatą Borowiak) projektem tworzenia lapbooków zakazanych książek.

Więcej o święcie, idei, zamysłach etc. poczytacie na Librusie:-)

Koordynatorka akcji/oprac. wystawy @_book_on_prescription