Niejednemu uczniowi i niejednej uczennicy  Wolne lektury uratowały skórę, gdy trzeba było na gwałt przeczytać lekturę, której nigdzie nie można było już wypożyczyć, nawet w naszej bibliotece ;-).

Od dziesięciu już lat z tej otwartej 24/7 biblioteki internetowej skorzystało tysiące czytelników.

Zbiory pogrupowane są według podstawowych kategorii : autorów,  gatunków, rodzajów, motywów lub epok. Możecie wybierać spośród 5286 dostępnych całkowicie legalnie utworów.

W zbiorach ostatnio pojawiła się perełka  „ O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego” Karola Darwina.

Jeśli jeszcze nie skorzystaliście zachęcamy, znajdziecie tam nie tylko lektury szkolne, lecz również klasykę literatury polskiej i światowej. Czytać możecie online lub pobierając tekst,  w formatach pdf EPUP, MOBI, FB2.  Dostępne są również wersje audio niektórych utworów.

Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska. Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE. Hosting: ICM

[jmb]