Internet, co oczywiste, to narzędzie, z którego korzystamy wielokrotnie, ale czy zawsze z pełną świadomością klikamy w konkretne strony, czy wiemy jak chronić swoją prywatność, czy znamy netykietę obowiązująca wszystkich użytkowników? Czy wiemy co i jakie informacje z tych, które przesyłamy są zapisywane i analizowane?

Odpowiedzi na te, ale nie tylko pytania znajdziecie w materiałach informacyjnych przygotowanych przez Fundację Panoptykon. Jeśli więc chcecie zapewnić sobie w miarę bezpieczne surfowanie w sieci obejrzyjcie i przeczytajcie infografikę przygotowaną w dwóch wersjach:

dla ucznia/uczennicy stawiających pierwsze kroki w wirtualnym świecie TU i TUTAJ gdy już co nieco wiemy albo mamy więcej niż 10 lat.

I przeczytajcie poradniki, również przygotowane przez Fundację, i z rozmysłem korzystajcie z Internetu:

Jak bezpiecznie przeglądać strony internetowe

Jak bezpiecznie wysyłać i odbierać informacje

Jak bezpiecznie korzystać z serwisów społecznościowych

A potem to już niech moc bezpiecznego śmigania po necie będzie z Wami!