Menu

default_mobilelogo

Dzisiaj, cztery dni przed Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) spotykamy się na kolejnym Dyskusyjnym Klubie Książki i dyskutować będziemy o szwedzkim reportażu Moraliści Katarzyny Tybulewicz.

Co ciekawe, w kontekście przywołanego w pierwszym zdaniu święta, Szwecja, to kraj, w którym statystyki odnośnie do czytelnictwa wskazują na niesłabnące zamiłowanie jej mieszkańców do czytania.

Przeciętny Szwed/ Szwedka czyta, niczym w pamiętnej polskiej kampanii reklamowej adresowanej do dzieci i rodziców, 20 minut dziennie.

Autorka Moralistów napisała zresztą o tym fenomenie książkę (Szwecja czyta, Polska czyta), próbują zderzyć sytuację polskiej zapaści na rynku czytelniczym z lekturowym rajem szwedzkim, w którym czytają maluchy, nastolatkowie i osoby dorosłe, i próbując tym samym wskazać praktyki warte naśladowania.

 

Natomiast  w maju, na DKK, czytamy pierwszy w tym roku kalendarzowym kryminał – Łaskę Anny Kańtoch. A spotykamy się jak zwykle – w czwartkowe popołudnie, o 15.30, w bibliotece, w dniu 17 maja.

[jolamb]