Uczniowie/uczennnice 8c SP nr 47 przygotowali(ły) plakaty zachęcające rówieśników(czki) do czytania.

Drogą głosowania wybrano najlepszy, który został zgłoszony do konkursu organizowanego przez Empik: „Tysiąc powodów by czytać”. Głosuj przez  Internet - nawet codziennie – do 21 października 2018 r. na plakat naszej szkoły, a wygramy 1000 książek! Liczy się każdy głos. Zachęcaj innych(e).

Uczniowie i uczennice zwycięskich szkół sami(e) wybiorą książki, które chcą czytać. Nagrody trafią do  10 szkół  z całej Polski.

Głosuj. Też skorzystasz z nagród.

1. kilknij TUTAJ by zagłosować, a następnie w wyszukiwarce na tej stronie wpisz nazwę szkoły (Szkoła Podstawowa nr 47 w Poznaniu), znajdź plakat i  zagłosuj (potrzebny będzie Twój email - na niego zostanie wysłany link potwierdzający).

2. Głosuj  - nawet  codziennie  - do 21 X 2018 r.

PLAKAT - małe info:

Autorki plakatu to uczennice klasy 8 c SP: Małgorzata Ciesielska, Wiktoria Hinczewska, Julia Sierszulska, Oliwia Zeglicz.  Plakat jest efektem pracy zespołowej na lekcjach języka polskiego, został wybrany poprzez głosowanie. Powstał z inspiracji plakatami filmowymi i reklamami leków. Według autorek zawiera nawiązanie do leczniczej funkcji biblioteki. Dziewczyny zauważyły, że zalewani jesteśmy reklamami produktów, które mają nam pomóc w rozmaitych problemach, ale większość z nich  to specyfiki na problemy zdrowotne, a co z dolegliwościami innej natury albo problemami, które dotykają nas np. w szkole, gdy poszukujemy odpowiedzi na rozmaite pytania? Dziewczyny znalazły lekarstwo.

[Katarzyna Michałowskajolamb]