to się musi powiesc Oprócz Dnia Chłopaka (btw najlepsze życzenia dla naszych małych i większych Czytelników❤️) w świąteczny nastrój wprawia nas również odbywająca się jutro, 1 października, VIII Noc Bibliotek!

Wiersz na otwarcie Nocy Bibliotek

Inauguracja Nocy Bibliotek

W ramach jej celebracji doświadczymy w naszej szkole kilku rzeczy: emocjonalne wzloty i chwile zadumy dostarczą nam projekcje dwóch świetnych filmów: „Biura detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica", Szwecja 2018, w reż. Josephine Bornebusch. I, co nie lada gratką, w ramach pokazu przedpremierowego „Comedy Queen”, 2022, Szwecja, w reż. Sanna Lenken.

Oba filmy powstały na podstawie tekstów literackich, pierwszy to ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci Martina Widmarka, ilustrowanych przez Helenę Willis: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Drugi - powstał on na podstawie powieści „Comedy Queen” Jenny Jägerfeld, wydanej również w Polsce, w 2020 roku.

Zaś dreszczyk emocji, poczucia wspólnotowości, jak i frajdy z realizacji kolejnych wyzwań w interaktywnej przestrzeni zapewni nam udział w grze – takich nietypowych warsztatach z kreatywnego pisanie, która w zabawowy sposób nauczy was, jakie są fundamentalne elementy dobrej powieści, nie pozbawiając bynajmniej z radości z kreatywnego tworzenia treści.

To się musi powieść, nie?

[jmb book_on_prescription]