IMG 3368Jedna z ciekawszych i pozwalających na ogromną swobodę twórczą metoda promocji czytelnictwa i prezentacji własnego (czytelniczki/ka) punktu widzenia/interpretacji.
Lapbook, bo o nim mowa, to tematyczna teczka, w której zawrzeć można wszelkie najważniejsze dla tworzącej osoby informacje dotyczące danej książki (biogram autorki, fakty lekturowe, motywy, konteksty, inspiracje, słowem wszystko, co sprawi, ze wzbudzimy ciekawskość zaglądającej do teczki osoby).

W bibliotece możecie zobaczyć lapbooki przygotowane przez uczennice i uczniów klasy 5b, pod opieką p. K. Michałowskiej. prezentujące ciekawostki, dygresje, wątki i wiadomości geograficzne, konteksty historyczne odnośnie do powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy".
Świetny pretekst, żeby o obecności właśnie tej lektury w szkole porozmawiać.

Metoda ta sprawdzi się w sumie na każdym przedmiocie:-), zachęca bowiem do krytycznego myślenia, segregowanie i wyszukiwania informacji, osadzanie ich w rozmaitych (społecznych, historycznych, literackich etc) kontekstach. I argumentowania swoich decyzji:-)

fot./tekst jmb

#lapbooki #lekturyszkolne #czytaniejestfajne #projektywszkole #lekcjejęzykapolskiego #wystawa