Menu

default_mobilelogo

Drogie Uczennice, drodzy Uczniowie!

wybory fb2Skoro mamy rok wyborczy, to i Was chcemy serdecznie zaprosić do udziału w wyborach – ale innych niż zwykle. Te są apolityczne i mają na celu poznanie Waszych upodobań czytelniczych.

Pierwsza edycja Ogólnopolskich Wyborów Książek odbyła się w 2015 r. Wówczas udało się zorganizować badanie na wielką skalę (wzięło w nim udział 450 tys. uczniów i uczennic), a rok później dzięki tym wyborom zaczął funkcjonować Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
Ogólnopolskie Wybory Książek odbywają się (jak sama wskazuje) w bibliotekach w całej Polsce. Ich celem jest poznanie preferencji czytelniczych uczniów/uczennic, co pozwoli na zakup książek cieszących się największą popularnością i najczęściej wymienianych w głosowaniu.

Biorąc udział w wyborach macie więc realny wpływ na to, jakie książki znajdą się w Waszej bibliotece szkolnej. Na podstawie oddanych głosów sporządzone zostaną statystyki, które zaprezentujemy Wam w kolejnym roku szkolnym (najprawdopodobniej w październiku – miesiącu bibliotek szkolnych).


Ogólnopolskie Wybory Książek to również promocja samej biblioteki jako miejsca aktywnego i otwartego na preferencje uczniów/uczennic, a także promocja samego czytelnictwa.

Jak głosować?
• W naszej szkole wybory odbędą się w dniach 3-7 czerwca,
• możesz oddać głos na maksymalnie 3 ulubione książki,
• karty do głosowania będą się znajdować w bibliotece,
• specjalnie oznaczona urna do głosowania będzie stała w holu szkoły.

Serdecznie zapraszamy Was wszystkich do udziału w Ogólnopolskich Wyborach Książek. Poczujecie dzięki temu smak prawdziwych wyborów, a i poczucie sprawczości przy zakupie Waszej ulubionej literatury do biblioteki z pewnością przysporzy Wam sporo radości i satysfakcji :-)

tekst Sylwia Tomaszewska

#wyboryksiążek #bibliotekawszkole @ogolnopolskiewyboryksiazek #ksiazkijakielubie #wybieramksiążki #lubieczytac #czytaniejestfajne