Jeśli piętrzących się trudności jest zbyt mało, jeśli cierpisz na chroniczny brak czasu a ilość spraw, które musisz ogarnąć przekroczyła dopuszczalny poziom Twoich możliwości – to może zrób coś jeszcze, w tzw. międzyczasie - weź udział w bibliotecznej imprezie, w środku tygodnia, w środę 15 czerwca, od godziny 18.30 do 24.00.

Uprzedzamy, że wśród zaplanowanych atrakcji nie znajdziesz nocnego wędrowania po zakamarkach biblioteki, zwiedzania jej niedostępnych części albo głośnego czytania fragmentów książek, ale będziesz mógł wziąć udział w kilku atrakcjach, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Liczba miejsc ograniczona – stąd konieczność wpisania się na listę w bibliotece szkolnej. W trakcie trwania całej zabawy będzie można zbierać punkty – dla zwycięzców/zwyciężczyń z najwyższą ich liczbą przewidziane są nagrody (nie tylko książkowe).

W programie naszej pierwszej, limitowanej edycji Nocy Bibliotek:

18.30 – Czarne historie - integracyjna rozgrzewka (w holu)

w holu:

Książkowe „WWW” - Czy na twojej półce kurzą się książki, które Ci się nie spodobały lub których nigdy nie przeczytałeś. Noc Bibliotek to idealna okazja na zaadoptowanie nowej książki i pozbycie się starej. (regulamin wymiany dostępny w bibliotece).

Literacka Apteka – powiedz nam, co przeczytałeś/-aś a my podpowiemy, jaka książka będzie dobrym antidotum na rozbudzone czytelnicze oczekiwania, a może i Ty nam coś doradzisz - jedyne w swoim rodzaju poradnictwo książkowe

101 dalmtyńczyków – kącik gier planszowych.

w bibliotece (zabawy punktowane):

Sto pociech - ktoś pomylił tytuły książek, aby zdobyć punkty napisz je w oryginalnym brzmieniu.

13. skrytka - znajdź schowane w książkach zakładki, które będziesz mógł/mogła wziąć później do domu. Byś zbyt długo nie błądził wśród bibliotecznych regałów skorzystaj z naszych subtelnych czytelniczych wskazówek.

13 bajek z królestwa Lailonii - W świecie gier serdecznie witamy i na kalambury zapraszamy. Twoja misja to haseł 5, minut tylko 4, także się śpiesz. Jednak w tym pędzie o zasadach nie zapominaj- od gestów i słów się powstrzymaj. Jeśliś szybki, szczęście ci się trafi, 6 punktów w kieszeni to nie lada gratis. Jednak gdy czasu Ci trochę zabraknie, 1 punkt za hasło z pewnością dostaniesz.

Natalii 5 - Na taboo biegnijcie drogie młodziszcze, ta gra wam mózgi doszczętnie wyciśnie. Jeśli 5 haseł w 3 minuty rozwiążesz, 6 punktów dla siebie posiądziesz. Jednak gdy wszystkich rozwiązać nie zdążysz, swe konto 1 punktem za każde obciążysz. Niestety w przypadku użycia słów zakazanych, znajdziesz się szybko w drużynie przegranych.

20.00 (hol) 12 murzynków

Kawiarenka dla zgłodniałych moli książkowych z domowymi smakołykami.

20.30 Sto lat samotności

Projekcja filmu Dzikie historie.

22.30 Rzeźnia numer 5

Uwielbiasz czytać o agentach? Czujesz przyjemny dreszczyk emocji, gdy nieustraszony bohater albo sprytna bohaterka ma do wykonania arcytrudną misję, w której niezbędne są sprawność i szare komórki? Niezależnie od tego, czy posiadasz już te przymioty, zapraszamy cię do udziału w Grze Terenowej na terenie naszej szkoły! Razem ze swoją drużyną spróbujesz wcielić się w tę rolę, rozwiązać zadania, ominąć niebezpiecznych strażników… i dotrzeć do wygranej!

Serdecznie zapraszamy!