Tak, zdecydowanie! Jak potwierdziły – w skali światowej – badania PISA istnieje istotna statystycznie zależność między czytaniem dla przyjemności, a osiąganiem wyższego wyniku w samym teście, jak i w kontekście wszystkich osiągnięć szkolnych [1], więc o korzyściach płynących z czytania nikogo chyba nie trzeba już przekonywać, (choć może w świetle najnowszych badań czytelnictwa w Polsce należałoby o tym przypomnieć co poniektórym;)), pewnie podobnie sprawa ma się ze spożywaniem owoców:).

Dziękujemy, więc wszystkim: i tym, którzy zjedli zdrowe drugie śniadania, i tym którzy również wypożyczyli zarekomendowane im książki. Świetnie było wspólnie celebrować Światowy Dzień Książki.

Zamilkły już chrupnięcia w bibliotece i na szkolnych korytarzach, a my wspominkowo wrzucamy kilka migawek do bibliotecznej Galerii

Za pomoc w przygotowaniu akcji dziękujemy: Kornelii Gałczyńskiej z kl. 1a, Julce Kukuć z kl. 3e, Zuzi Sondowskiej z kl. IE i Gosi Ufnalskiej z kl. 3a. Za zdjęcia dziękujemy Julii Haise z kl. 3e.

[1] Izabela Koryś i in., Stan czytelnictwa w Polsce w 2016 roku, Warszawa: Biblioteka Narodowa, 2017 [dostęp: 23 kwietnia 2017], http://www.bn.org.pl/download/document/1492678784.pdf

[Fot. Julia Haise]

[jmb]