Zapraszamy na tegoroczny Tydzień Bibliotek w naszej bibliotece:

konkurs dla uczniów i uczennic pierwszych i drugich klas licealnych Co pamiętasz ze swoich lektur?

udział klas drugich gimnazjum w lekcjach bibliotecznych  organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i centrum Animacji Kultury w Poznaniu, poświęconych komiksom i bezpieczeństwu w internecie (Gry w bibliotece: Odkrywcy Internetu, Bibliostory).

Informacje dotyczące konkursu:

Chętnych do wzięcia udziału licealistów i licealistki (dwuosobowe zespoły) prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w bibliotece szkolnej do środy 10 maja.

Konkurs odbędzie się 15 maja, w poniedziałek - o godzinie i numerze sali powiadomimy 2 dni przed konkursem.

Konkurs obejmuje rozwiązanie krzyżówki i ułożenie hasła oraz rozwiązanie logogryfu. Dodatkową ilością punktów premiowane będzie odgadnięcie wszystkich haseł krzyżówki. I lekka podpowiedź - przypominamy, że 2017 jest Rokiem Conrada! Tak, autora jednej z waszych lektur.

Nagrodami za zwycięstwo będą oczywiście książki wybrane spośród nielekturowych nowości wydawniczych.

Zapraszamy!

[ plakat autorstwa Barbary Wysmyk z Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela w Koszalinie]

[jmb]