Zapraszamy uczniów i uczennice klas siódmych do wzięcia udziału w ogólnoświatowym projekcie wymiany zakładek do książek (Bookmark Exchange Project). W założeniu projekt ten jest jednym ze sposobów celebrowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, gdyż właśnie w październiku wysyłamy wybranej szkole nasze zakładki. W zeszłym roku nasze zakładki zostały wysłane do uczniów włoskiego liceum, a w latach poprzednich wymienialiśmy się zakładkami do książek z waszymi rówieśnikami z Rosji, Portugalii, Stanów Zjednoczonych, Chorwacji, Węgier.

W tym roku w tym czytelniczym projekcie współpracować będziemy z uczniami klasy siódmej w Kanadzie, w Fox Lake.

Wzorem lat ubiegłych nie obowiązuje żaden szablon, kształt, wielkość, technika, według której powinniście/powinnyście wykonać swoją zakładkę (możecie również skorzystać z programów graficznych).
Po prostu bądźcie kreatywni/-e! Puśćcie wodze fantazji, zamyślcie się nad tegorocznym motywem tematycznym, którym jest książka, którą trzeba przeczytać i wykonajcie zakładkę do książki, taką jaką sami chcielibyście mieć między stronicami powieści, które czytacie.
A w nagrodę może otrzymacie zakładkę wykonaną specjalnie dla Was.

Chęć uczestnictwa należy zgłosić do pani Magdy Winiarskiej- Jarosławskiej do dnia 20 września, ilość miejsc 24. Natomiast zakładki należy oddać do biblioteki szkolnej do dnia 20 października, p. Joli Molenda-Bienieckiej.

[JMB; MWJ]