Menu

default_mobilelogo

„Człowiek został skonstruowany dokładnie tak, jak budynek zabezpieczony przed wstrząsami; co najwyżej podejrzewamy, że zaczyna nami chwiać w wyniku jakiegoś niepomyślnego wydarzenia, ale wówczas coś chroni nas przed dostrzeżeniem prawdziwych rozmiarów zdarzenia. Dlatego większość z nas tkwi w miejscu, nic wielkiego się nie dzieje. Niektórzy kończą z naruszonym fundamentem, choć prawdą jest, że raczej udaje nam się przetrwać. Dopiero po latach zdają sobie sprawę, że to była katastrofa, ale wtedy jest już za późno[1]

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Będzie filmowo i wspominkowo, bo będziemy dyskutować o powieści „Filmy mojego życia” Chilijczyka Alberto Fugueta.

Narracyjnym punktem wyjścia jest spotkanie głównego bohatera – sejsmologa -  z kobietą w samolocie. To dzięki tej rozmowie Beltran zaczyna wspominać swoje życie układając listę filmów, które obejrzał będąc dzieckiem i nastolatkiem. Z perspektywy czasu próbując dopatrzeć się w nich głębszego sensu, zrozumieć relacje łączącego go z innymi ludźmi, jak i motywy stojące za ich decyzjami, dostrzec moment, w którym oddalił się od najbliższych.

Spotkanie odbędzie się wyjątkowo o godzinie 15.00, w bibliotece szkolnej, w dniu 21 grudnia.

 

[1] Fuguet, A., Filmy mojego życia. Kraków, 2008, s. 39.