Byście wiedzielii co się u nas dzieje, i co dla was, i z wami, zamierzamy przeżyć w tym roku szkolnym, krótki spis najważniejszych inicjatyw:

Stacja 1 Czytanie na dywanie (całoroczny cykl zajęć dla klas pierwszych SP) (J. Molenda-Bieniecka, B. Wiza + Wolontariusze(ki))(październik-maj)

Stacja 2 Postaw kropkęMiędzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności  (J. Molenda-Bieniecka, J. Dworczak, A. Kras-Garcia we współpracy z  Nauczycielkami ze świetlicy  i Wolontariusz(k)ami)(klasy 1-5 SP oraz chętni uczniowie/uczennice)( (wrzesień)

Stacja 3 Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Tydzień Głośnego Czytania  - akcja popularyzująca czytanie (J. Molenda-Bieniecka z Wolontariuszami we współpracy z paniami Świetliczankami)(klasy1-2)(październik)

Zrozumieć komiks - Maus: opowieść ocalonego – o jednym z najważniejszych komiksów w historii tego gatunku opowie dr Rafał Wójcik (J. Molenda-Bieniecka + członkinie DKK)(fan(k)i komiksów)( (15 października)

Zrób sobie komiks! – kreatywne warsztaty (K. Maglewska, D. Stelmaszyk-Kamińska, U.Idziak) (klasy SP)(wrzesień/październik)

Bookmark Exchange Project – ogólnoświatowa wymiana zakładek do książek, w tym roku szkolnym wymienimy się zakładkami  z młodzieżą z Australii (J. Molenda-Bieniecka, M. Winiarska-Jarosławska (klasa 7a; wrzesień –październik)

Stacja 4 READ ON! – projekt rozwijający kompetencje językowe i czytelnicze dla klas licealnych (E. Rajek, J. Molenda-Bieniecka) (listopad-maj)

Stacja 5 CZYTAJ PL – akcja czytelnicza (J. Molenda-Bieniecka +Ambasadorki akcji)(1-30 listopada)

Stacja 6 Konkurs na opowiadanie z historią w tle (E. Piotrowska) (klasy  3 gimnazjum i klasy liceum)(październik-listopad)

Stacja 7 Czytelnik w teatrze – wyjścia na spektakle teatralne z młodzieżą (B. Wiza) (zgodnie z repertuarem)

Stacja 8 Czytamy klasykę - licealiści w listopadzie czytają na jednej godzinie lekcyjnej fragmenty  Przedwiośnia  lub  Wesela  z okazji rocznicy odzyskania niepodległości (E. Piotrowska) (listopad)

Stacja 9 Dyskusyjny Klub Książki (moderatorka Jola Molenda-Bieniecka) (wrzesień-czerwiec)

Stacja 10 Christmas Card Exchange Project (we współpracy ze szkołą w Ottawie)(J. Molenda-Bieniecka, klasa IE)(listopad-grudzień)

Stacja 11 Kalendarz adwentowy – konkurs czytelniczy dla klas 4 i 5SP (Basia Wiza + Wolontariusze)(grudzień)

Stacja 12 Dzień Bezpiecznego Internetu (J. Molenda-Bieniecka + Zespól Liderów Zdrowia)(luty)

Stacja 13 Łowcy Autografów – uczestnictwo w spotkaniach autorskich organizowanych w Poznaniu (J. Molenda-Bieniecka, członkowie DKK; chętne osoby)

Stacja 14 Oko w oko – spotkania autorskie z pisarzem/pisarką (J. Molenda-Bieniecka, B. Wiza we współpracy z F52) (październik, kwiecień)(szczegółowe informacje wkrótce)

Stacja 15 Wiosno - to Ty ? Konkurs na wiersz o tematyce związanej z wiosną i uczuciami - dla klas 7 i 8 szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum (E. Piotrowska)(kwiecień)

Stacja 16 Tydzień Bibliotek  z Kahootem (J. Molenda-Bieniecka, B. Wiza)

Stacja 17 Noc bibliotek – animacja poklatkowa (maj/czerwiec)(R. Borowiak, J. Molenda-Bieniecka) (klasy I liceum)

[jmb]