Drodzy Rodzice, kochani Uczniowie i Uczennice!

W tej trudnej dla nas sytuacji dziękujemy za Waszą obecność, wsparcie, które daje nam wiele energii, nadziei, siły i motywacji, by trwać i walczyć o godność i wysoką jakość polskiej edukacji, budującej wszechstronną mądrość młodych Polaków i Polek.

Dziękujemy za Wasz udział w manifestacji na Placu Wolności „Światełko z wykrzyknikiem”, co uświadomiło nam, że to nasza wspólna sprawa, dla której warto się poświęcać.

Niech symbolika świątecznego czasu niesie także nadzieję na odrodzenie polskiej oświaty. Jak mawiał nasz Patron ks. prof. Józef Tischner: „Wychowują jedynie ci, którzy mają nadzieję. Nadzieja musi zawsze być na miarę próby (...). Im większa próba, tym mocniejsza nadzieja” oraz „Jeśli nie przeszedłeś przez próbę smutku, nie zdobędziesz doświadczenia radości z tego, co wynikło z bólu”.

Do zobaczenia, oby wreszcie w szkole!

Nauczyciele i Nauczycielki  ZSO nr 4