czytanie dla pokoju 1080x675Są pewne trwałe sprawy na świecie i czymś co wpisuje się w takie ujęcie jest biblioteczne święto obchodzone w pażdzierniku, czyli - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a jeszcze bardziej tę stałość podkreśla kontynuowana od lat przygoda z ogólnoświatowym projektem wymiany zakładek do książek.

I choć nie obowiązuję żadne rygorystyczne zasady dotyczące wizualnej strony tworzonych zakładek, wiadomym jest, że mają w kreatywny sposób nawiązywać od motywu przewodniego bibliotekarskiego święta, a którym w tym roku jest Czytanie dla pokoju.

W tegorocznej edycji projektu wezmą udział uczennice i uczniowie klas: czwartej, piątej,  i szóstej szkoły podstawowej i pierwszej licealnej. Projekt ten powstaje we współpracy z nauczycielką informatyki - panią Agnieszką Pielechą, i realizuje również treści przewidziane w podstawowej programowej z tego przedmiotu. Jednym słowem sytuacja win-win.

W tym roku szkolnym nie wiemy jeszcze z jakim krajem lub krajami będziemy wymieniać się zakładkami.
W zeszłym roku nasze zakładki zostały wysłane do Beji, Coimbry i Olivalu (Portugalia), i Kowna (Litwa) a w latach poprzednich wymienialiśmy się zakładkami do książek z Waszymi rówieśnikami_czkami z Włoch, Rosji, Portugalii, Stanów Zjednoczonych, Chorwacji, Węgier, Trynidad i Tobago.

[tekst jola mb - współkoordynatorka projektu _book_on_prescription]