Rozwijamy skrzydła3„Nie wiem czy słyszeliście kiedyś
O panu CHCIEĆ-TO-MÓC,
To on jest odpowiedzialny za tkanie skrzydeł.

To niewidoczne skrzydła,
ale każdy, kto ma zamiar spełnić
jakieś swoje marzenia,
nieświadomie takie nosi”.

Zajęcia z elementami biblioterapii o samoakceptacji, niszczącej sile stereotypowych przekonań, tych wszystkich „onemuszów” („one muszę był ładne, śliczniutkie, zgrabniutkie, milutkie” itd.), które podstępna banda pod wodzę pana NIE-UDA-CI-SIĘ podrzuca, by podcinać skrzydła.

Ale uczennice i uczniowie klasy trzeciej mają dobre remedium na zakusy bandy: przede wszystkim życzliwość, radość, zdrowie, niezgoda na zastaną sytuację, więcej czasu spędzanego na szlifowaniu i rozwijaniu swoich zainteresowań, obecność najbliższych: koleżanek i kolegów ale i wsparcie rodziców, czy rodzeństwa; dobre słowa i wiara we własne siły . To wszystko, by tkać i rozwijać pełne skrzydła i tym samym realizować swoje marzenia!

Zajęcia w oparciu o książkę Dziewczynki latają wysoko / Raquel Díaz Reguera ; z języka hiszpańskiego przełożył Tomasz Pindel i autorski scenariusz J. Molendy-Bienieckiej (do wglądu w czasopiśmie "Biblioteka w Szkole' z 2019).

@_book_on_prescription