Menu

default_mobilelogo

jak żyć dkkGłośne czytanie i wspólne analizowanie fragmentów z twórczości Tischnera okazało się świetnym wstępem do pogłębionej dyskusji na temat tego co oznacza dla nas bycie autonomiczną wolną jednostką, czy w ogóle czujemy się wolnymi, oraz jak w tym kontekście rozumiemy swoją odpowiedzialność.
Usystematyzowałyśmy również swoje rozeznanie względem tego, czym dla nas jest akceptacja, aprobata i tolerancja.

Było to też ostatnie spotkanie DKK w tym roku szkolnym, więc parę kwestii logistycznych wpadło: rozdzieliłyśmy książki na wakacje (), ustaliłyśmy kolejność omawiania książek (zaczynamy we wrześniu, a dokładnie w drugim tygodniu /9-11 września/, z powieścią „Lekcje chemii”) i z nadzieją na większą ilość wolnego czasu na czytanie zakończyłyśmy spotkanie.

Na wakacje zabrałyśmy trzy książki, którymi się chwalimy na zdjęciu obok: „Lekcje chemii” Bonnie Garmus, w tł. Marka Cieślika, @wydawnictwo_marginesy ; Moja Lady Jane, Cynthii Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows, w tł. Macieja Pawlaka, @wydawnictwosqn ; Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem, Przemka Staronia, @wydawnictwo_agora

Pięknych wakacji dla Was (i dla nas) i do zobaczenia we wrześniu!

grafika/tekst jmb @_book_on_prescription

#dkk #czytamyidyskutujemy #czytamyksiazkipatrona #czytamyksiazkiTischnera #czytamyteichnerawzso4 #dyskusyjnyklubksiążki