Już jutro kolejne spotkanie szkolnego klubu książki, tym razem rozmawiać będziemy o debiucie powieściowym Gavina Extence Wszechświat kontra Alex Woods. W jednym z Weekendowych czytań prezentowane były fragmenty z tej książki.

Jeśli czytaliście, a co więcej macie ochotę podyskutować o fabularnych zawiłościach i problematyce, polubiliście głównego bohatera albo niesamowicie Was swych zachowaniem zirytował/zaintrygował. Z kimś jeszcze chcielibyście podzielić się swoimi wrażeniami po lekturze o niesamowitej i niecodziennej, a jednak możliwej (no właśnie, czy aby na pewno) przyjaźni nietuzinkowego nastolatka (trafionego meteorytem w głowę, którego matka jest tarocistką...jak widać można jeszcze bardziej różnić się do swoich rówieśników;)) i chorego, starszego pana Petersona, to zapraszamy - biblioteka szkolna, wtorek (16 lutego), 15.30.

Jeśli z jakichś względów jeszcze nie czytaliście tej książki, to serdecznie ją polecamy, a tym spośród Was, którzy lubią co nieco dowiedzieć się o kulisach powstawania książki zapraszamy do odsłuchania audycji radiowej, w której Michał Nogaś rozmawia z tym brytyjskim powieściopisarzem - tutaj.

Wyborcza wywiad z Extance G.

Recenzja Ignacego Karpowicza

[JMB]