Menu

default_mobilelogo

IMG 8348W maju na #dyskusyjnyklubksiazki rozmawiałyśmy o reportażu @piotr_milewski_author “Tokio, opowieści z Dolnego Miasta”. Niestety, nie końca zadowolone byłyśmy z lektury tej książki, trudno nam było wczuć się w klimat tej snutej z bardzo detaliczną precyzją opowieści o Tokio. Trudność płynięcia z rytmem czytanej historii potęgował fakt, iż rozdziały nie wiązały się ze sobą, a były zamkniętymi częściami, czasami z powtarzanymi wcześniej już historycznymi detalami, czy informacjami typograficznymi (np. rozważania nad alternatywnymi trasami rowerowymi w skądinąd ciekawym rozdziale o codzienności mieszańca japońskiej metropolii) które wprowadzały zamieszanie. A szkoda, bo spomiędzy tych rozdziałów można było wybrać te opowieści, które przedstawiały ciekawą i nieznaną stronę Tokio (ach jak brakowało zdjęć np. tych pieczołowicie opisanych charakterystycznych budowli miejskich), że aż rozmarzyłyśmy się wspólnie nad wyprawą w tamte rejony. Zastanawiałysmy sieteż czy nasze wrażenie byłyby inne gdybyśmy wizytę w tym mieście miały już za sobą. Czułyśmy bowiem, że być może wtedy jej niespieszny rytm, skupienie na detalu, a nie na bohaterach miasta (choć tak obiecywał blubr) byłoby czymś co by nas przy niej zatrzymało.

I wzięłyśmy również udział w warsztatach komiksowych „Najpierw pomysł, potem kreska” prowadzonych przez Sebastiana Frąckiewicza, autora książki, „Ten łokieć źle się zgina, rozmowy o ilustracji” w @ckzamek w ramach #festiwalfabuły , podczas, których pracowałyśmy nad scenariuszem naszych przyszłych wizualnych opowieści.

W pakiecie z praktyczną częścią i mnóstwem rad, dostałyśmy garść teoretycznych rozważań na temat specyfiki komiksu jako medium opowiadającego historię, jak i rekomendacje książkowe. A po warsztatach, stały punkt programu moli książkowych, czyli wpadłyśmy do ksiągarni: @bookowscy!

fot/tekst @_book_on_prescription

#dkk #reportaż #zmiana #warsztaty #wartoczytacmądreksiążki #komiksysąsuper #spotkaniazludźmi #autorzy #rozmowyoksiążkach #zamekczyta #dziewczynyczytają